Znaleziony temat: segregacja śmieci szczecin
Segregacja śmieci w Szczecinie – jak zrobić to dobrze?
Segregacja śmieci to obowiązek każdego mieszkańca Polski. W Szczecinie również obowiązuje podział odpadów na surowce wtórne i niebezpieczne. Dlaczego warto segregować śmieci? Przede wszystkim po to, aby chronić środowisko naturalne, zwiększyć ilość surowców wtórnych i zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają na składowiska.
Jakie odpady należy segregować w Szczecinie?
W Szczecinie obowiązuje podział na 5 frakcji:
1. Papier i tektura – do worków na papier i tekturę wrzucamy gazety, czasopisma, kartony, opakowania po produktach spożywczych, pudełka po butach itp.
2. Szkło – do pojemników na szkło wrzucamy butelki po napojach, słoiki po dżemach i przetworach, opakowania po kosmetykach itp.
3. Tworzywa sztuczne – do worków na tworzywa sztuczne wrzucamy opakowania po produktach spożywczych, butelki po napojach, torby foliowe itp.
4. Odpady biodegradowalne – do pojemników na odpady biodegradowalne wrzucamy resztki jedzenia, skorupki jajek, fusy z kawy itp.
5. Odpady niebezpieczne – do punktów selektywnej zbiórki odpadów niebezpiecznych należy oddawać zużyte baterie, żarówki, leki, farby, chemikalia itp.
Gdzie można oddać odpady w Szczecinie?
W Szczecinie istnieje wiele miejsc, gdzie można oddać odpady. Na terenie miasta znajduje się wiele pojemników na odpady oraz punktów selektywnej zbiórki odpadów niebezpiecznych. Ponadto, w każdym osiedlu znajdują się punkty zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Jeśli chcemy oddać większą ilość odpadów, możemy skorzystać z usług firm zajmujących się wywozem odpadów.
Jak segregować śmieci w pracy?
Segregacja śmieci w pracy jest równie ważna jak w domu. Wszystkie firmy powinny mieć wyznaczone miejsca na pojemniki na odpady oraz prowadzić szkolenia dla pracowników na temat segregacji odpadów. Warto również pamiętać, że niektóre odpady, takie jak baterie czy zużyte tonery, nie powinny trafiać do kosza na śmieci, lecz do punktów selektywnej zbiórki.
Podsumowanie
Segregacja śmieci w Szczecinie to obowiązek każdego mieszkańca. Dzięki temu możemy chronić środowisko naturalne, zwiększyć ilość surowców wtórnych i zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają na składowiska. Warto pamiętać, że segregacja odpadów to nie tylko obowiązek, ale również nasza codzienna odpowiedzialność za środowisko naturalne.
Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: segregacja śmieci szczecin