przeprawa promowa w świnoujściu

Baza wiedzy

Znaleziony temat: przeprawa promowa w świnoujściu

Przeprawa promowa w Świnoujściu – jak dojechać, co warto zobaczyć i gdzie zrobić zakupy?

Świnoujście to miasto położone na wyspie Uznam, które jest jednym z najważniejszych portów morskich w Polsce. Dzięki temu, że miasto jest połączone z krajem przez mosty i promy, jest łatwo dostępne dla turystów i mieszkańców. W tym artykule przedstawimy informacje na temat przeprawy promowej w Świnoujściu oraz ciekawych miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu w tym pięknym nadmorskim mieście.

Przeprawa promowa w Świnoujściu

Przeprawa promowa w Świnoujściu to jedna z najważniejszych dróg wodnych w Polsce. Promy kursują na trasie Świnoujście – Ystad (Szwecja) oraz Świnoujście – Kopenhaga (Dania). Przeprawa ta jest bardzo popularna wśród turystów, którzy chcą zwiedzić Skandynawię. Promy kursują przez cały rok, a czas przeprawy wynosi około 6-7 godzin.

Jak dojechać do Świnoujścia?

Do Świnoujścia można dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem. Z Polski najlepiej dojechać autostradą A6, która łączy Szczecin z Berlinem. Z kolei z Berlina do Świnoujścia można dojechać autostradą A11. Dojazd pociągiem jest również bardzo wygodny, ponieważ miasto posiada dwie stacje kolejowe – Świnoujście i Świnoujście Centrum. Z kolei autobusy kursują z wielu miast w Polsce, m.in. z Warszawy, Gdańska czy Wrocławia.

Co warto zobaczyć w Świnoujściu?

Świnoujście to miasto, które ma wiele do zaoferowania turystom. Przede wszystkim warto zobaczyć zabytki, takie jak: kościół pw. św. Marii, Latarnię Morską, Twierdzę Świnoujście czy Muzeum Rybołówstwa. Miłośnicy natury z pewnością docenią Park Zdrojowy, który jest idealnym miejscem na piknik lub spacer. Warto również wybrać się na plażę, która jest jedną z najpiękniejszych w Polsce. Na plaży można wypożyczyć leżaki, parasole oraz sprzęt wodny.

Gdzie zrobić zakupy?

W Świnoujściu znajduje się wiele sklepów, w których można zrobić zakupy. Największe centrum handlowe to Galeria Świnoujście, w której znajduje się wiele sklepów z odzieżą, obuwiem, kosmetykami oraz artykułami spożywczymi. W mieście znajdują się również popularne sieci sklepów, takie jak Żabka czy Biedronka.

Podsumowanie

Przeprawa promowa w Świnoujściu to jedna z najważniejszych dróg wodnych w Polsce, która jest bardzo popularna wśród turystów. Do miasta można dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem. W Świnoujściu warto zobaczyć wiele zabytków oraz wybrać się na plażę. Miasto posiada również wiele sklepów, w których można zrobić zakupy.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: przeprawa promowa w świnoujściu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments