prom świnoujście szwecja

Baza wiedzy

Znaleziony temat: prom świnoujście szwecja

Prom Świnoujście-Szwecja – poradnik dla podróżnych

Prom Świnoujście-Szwecja to jedno z najpopularniejszych połączeń promowych w Polsce. Dlaczego? Bo to szybki i wygodny sposób na przekroczenie granicy z Szwecją. W naszym poradniku przedstawiamy najważniejsze informacje dla podróżnych, którzy planują skorzystać z tego połączenia.

Rozkład jazdy i ceny

Promy kursują między Świnoujściem a szwedzkim Ystadem przez cały rok. W sezonie letnim (od maja do września) kursy są częstsze, a ceny wyższe. Na stronie internetowej operatora promu można sprawdzić aktualny rozkład jazdy oraz ceny biletów.

Warto zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, zwłaszcza w sezonie letnim, gdyż promy są bardzo popularne. Można to zrobić przez internet lub w punktach sprzedaży biletów na terenie Świnoujścia.

Przygotowanie do podróży

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim należy pamiętać o ważnym dokumencie – paszporcie lub dowodzie osobistym. Należy również pamiętać o walucie – w Szwecji płaci się koronami szwedzkimi, więc warto wymienić trochę pieniędzy przed wyjazdem.

Warto również zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia, ponieważ na promie można kupić tylko podstawowe produkty. Na pokładzie znajduje się bar, w którym można kupić kawę, herbatę, napoje i przekąski.

Co warto zobaczyć w Ystadzie?

Ystad to urocze miasteczko położone na południowym wybrzeżu Szwecji. Warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie jego zabytków. Najważniejsze z nich to:

– Kościół św. Mikołaja – gotycka świątynia z XIII wieku, w której znajduje się piękny ołtarz i witraże.
– Muzeum Ystad – muzeum poświęcone historii miasta, w którym można zobaczyć m.in. zabytkowe meble i narzędzia.
– Dom Hansa Christiana Andersena – muzeum poświęcone życiu i twórczości słynnego baśniopisarza.

Gdzie zjeść w Ystadzie?

W Ystadzie znajduje się wiele restauracji i kawiarni, w których można spróbować szwedzkiej kuchni. Polecamy m.in. restaurację „Sjöboden”, która serwuje dania z owoców morza oraz „Café Bäckahästen”, w którym można zjeść pyszne ciasta i kawy.

Podsumowanie

Prom Świnoujście-Szwecja to szybki i wygodny sposób na przekroczenie granicy z Szwecją. Przed wyjazdem warto zarezerwować bilety i przygotować się do podróży. Po dotarciu do Ystadu warto zwiedzić jego zabytki i spróbować szwedzkiej kuchni.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: prom świnoujście szwecja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments